Klinik Denizli, Estetik Diş Hekimliği, Dijital Diş Hekimliği, Gülüş Tasarımı, Dental İmplant, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi, protez (lamine, zirkonyum, porselen, damak) gülüş dizaynı, dijital smile dizayn,

Diş Beyazlatma, Ortodonti, Diş Eti Tedavileri, Çocuk Diş Hekimliği, Kanal Tedavisi, Dolgu, Röntgen ve Görüntüleme, Diş Sıkma (Bruksizm), Ağız Kokusu (Halitozis),

Lamine (yaprak porselen), Zirkonyum, porselen ve tüm protetik tedavileri, Pembe estetik, buruksizm ( diş sıkma gıcırdatma) botoksu, diş beyazlatma, diş taşı temizliği, Diş Protezleri, Denizli Diş Beyazlatma

  • Türkçe
whatsapp

Röntgen ve Görüntüleme

Ürün Kategorileri

Röntgen ve Görüntüleme

Diş Röntgeni Neden Gereklidir?
Rutin diş hekimi muayenesinde direkt olarak görünmeyen problemler ağız içinde mevcut olabilir. Örneğin çene kemiği içinde yer alan kist, diş ucundaki lezyonlar, gömük dişler gibi oluşumlar ancak röntgenle tespit edilebilir.

Çene kemiğinin gelişimini değerlendirme, implant gibi cerrahi açıdan zorluk derecesi yüksek işlemlerde elzemdir.
Bir diş hekimine ilk defa gittiyseniz veya kontrol seanslarında ihtiyaca göre hekiminiz röntgen isteyebilir. Bu sayede diş ve kemikte bulunan problemler daha iyi tespit edilir.

Diş Röntgeni Sağlığa Zararlı Mıdır?
Günümüzdeki modern röntgen cihazlarının yaydığı radyasyon miktarı oldukça azdır. Röntgen çekimi esnasında kullanılan kurşun önlüklerle de vücuda alınan doz %95’e kadar azaltılmaktadır.

Röntgen çekilirken bir miktar radyasyona maruz kaldığınız doğrudur, ancak bu radyasyon miktarı bir günde güneş ışınları ve dış etmenlerle (akıllı telefonlar, bilgisayarlar vb.) birlikte vücudunuza aldığınız radyasyondan daha fazla değildir ve bir tehlike arz etmez.

Hamileyken Röntgen Çektirmek Bebeğe Zarar Verir Mi?
Hamilelikte çekilen röntgen filminin bebeğe zarar verme ihtimali çok düşüktür. Ancak yine de çok acil durumlar dışında röntgen çekimi doğum sonrasına ertelenmelidir. 20-25 hafta sonrası daha güvenli bir zaman dilimidir.

Ancak acil durumlarda kurşun önlük giydirilerek röntgen alınması gerekebilir. Hamilelik şüphesi olan ve hamile olan hastaların bu konu hakkında hekimlerini bilgilendirmeleri ve bilgi almaları en doğrusudur.

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

BİZE ULAŞIN

Pazartesi - Cumartesi : 08:00 - 19:00

info@klinikdenizli.com

0(258) 241 44 14

0(552) 241 44 14

BİZİ ZİYARET EDİN

Sırakapılar Mahallesi 495 Sokak No:20 Kat:2 Merkezefendi / DENİZLİ