Klinik Denizli, Estetik Diş Hekimliği, Dijital Diş Hekimliği, Gülüş Tasarımı, Dental İmplant, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi, protez (lamine, zirkonyum, porselen, damak) gülüş dizaynı, dijital smile dizayn,

Diş Beyazlatma, Ortodonti, Diş Eti Tedavileri, Çocuk Diş Hekimliği, Kanal Tedavisi, Dolgu, Röntgen ve Görüntüleme, Diş Sıkma (Bruksizm), Ağız Kokusu (Halitozis),

Lamine (yaprak porselen), Zirkonyum, porselen ve tüm protetik tedavileri, Pembe estetik, buruksizm ( diş sıkma gıcırdatma) botoksu, diş beyazlatma, diş taşı temizliği, Diş Protezleri, Denizli Diş Beyazlatma

  • Türkçe
whatsapp

Dijital Diş Hekimliği

Ürün Kategorileri

Dijital Diş Hekimliği

Önceden hastalar için sadece ağrılarının giderilmesi ve eksik dişlerin tamamlanması yeterli iken zamanla bu şikayetlerin giderilmesinin yanında çok daha hızlı, konforlu ve daha az seansta hizmet almak önem kazanmıştır. Gelişen teknoloji hayatımızın her alanında olduğu gibi dişhekimliğinde de çok önemli bir konuma gelmiştir. Bu sebeple hastaların dişhekimlerinden beklentileri zaman içerisinde değişiklikler göstermiştir.
 
Dijital diş hekimliği klasik ölçü alma yöntemlerinin aksine ağız içinde rahatlıkla hareket edebilen yüksek çözünürlüklü 3D bir kamera yardımı ile kısa sürede gerekli ölçüyü elde etmemizi sağlamaktadır.Bilgisayar teknolojilerinin ilerlemesi sayesinde CAD-CAM (bilgisayar destekli tasarım-bilgisayar destekli üretim) sistemleri de dişhekimliği içerisinde yerini almıştır.Ağız içi tarama ile elde edilen dijital veriler laboratuvar ortamına transfer edilerek restorasyonların yüksek teknolojiye sahip kazıma makinelerinde üretilmese olanak saplar. Bu sayede yapılan restorasyon en başında sonunda kadar tamamen bilgisayar ortamında tasarlanarak yine bilgisayar ortamında sıfır hata payı ile üretilmiş olmaktadır.

Dijital Diş Hekimliği Nasıl Tedavi Eder?
Kamera ile alınan ölçü bilgisayara aktarılır ve 10-15 dakika içerisinde dijital restorasyon tasarımı mikron boyutunda bir hassaslıkla yapılır ve üç boyutlu printer seçilen porselenin cinsine göre 5 -15 dakika arasında hiç el değmeden üretimini tamamlar. Tedavinin toplam süresi yapılacak restorasyon sayısına göre değişkenlik göstermekle birlikte çoğu tedavi bir gün içerisinde, hastaların geçici diş ile yaşamasına gerek kalmadan tamamlanır. 


Dijital Diş Hekimliğinde İşlemler Ağrısız Gerçekleştirilir Mi ?
İşlemler sırasında ilgili bölge lokal olarak uyuşturulur ve işlemler ağrısız şekilde gerçekleştirilir. Tedavi sürecinin kişinin yaşam konforuna olumsuz bir etkisi olmaz. Renk ile ilgili bir uyumsuzluk tespit edilirse rengi değiştirmek 5-7 dakikada mümkündür. Çünkü bu dişler üzerine uygulanan özel renk makyajları vardır. 
CAD CAM Sistemi Nedir ?
Ağız içinde prepare edilmiş dişin ve kamera ile hazırlanmış kavitenin optik ölçüleri dijital ölçü ile alınır. Dijital ölçüsü alınan ağızın ve dişin amaca uygun tasarımı bilgisayar programında yapılır.Bilgisayar ortamında tasarlanan dişin görüntüsü hasta yanında gerçekleştirilmektedir. Bu sayede işlem tek seansta bitmektedir.Günümüz CAD CAM teknolojisi sayesinde hastalara en uygun işlemler yapılmaktadır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

BİZE ULAŞIN

Pazartesi - Cumartesi : 08:00 - 19:00

info@klinikdenizli.com

0(258) 241 44 14

0(552) 241 44 14

BİZİ ZİYARET EDİN

Sırakapılar Mahallesi 495 Sokak No:20 Kat:2 Merkezefendi / DENİZLİ