Klinik Denizli, Estetik Diş Hekimliği, Dijital Diş Hekimliği, Gülüş Tasarımı, Dental İmplant, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi, protez (lamine, zirkonyum, porselen, damak) gülüş dizaynı, dijital smile dizayn,

Diş Beyazlatma, Ortodonti, Diş Eti Tedavileri, Çocuk Diş Hekimliği, Kanal Tedavisi, Dolgu, Röntgen ve Görüntüleme, Diş Sıkma (Bruksizm), Ağız Kokusu (Halitozis),

Lamine (yaprak porselen), Zirkonyum, porselen ve tüm protetik tedavileri, Pembe estetik, buruksizm ( diş sıkma gıcırdatma) botoksu, diş beyazlatma, diş taşı temizliği, Diş Protezleri, Denizli Diş Beyazlatma

  • Türkçe
whatsapp

Diş Beyazlatma

Ürün Kategorileri

Diş Beyazlatma

İdeal diş beyazlığına sahip olmak aslında imkansız değildir. Dişlerde meydana gelen renklenmeleri diş beyazlatma işlemi ile giderilebilir  daha parlak ve beyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Diş beyazlatma işlemi diş taşı temizliği işlemi sonrası yapılan polisaj işleminden oldukça farklıdır. Diş beyazlatma işleminde dişin kendi renk tonu 2-3 ton kadar açılabilmektedir.

Diş beyazlatma işlemi hekim tarafından ofis ortamında uygulanan ofis tipi beyazlatma (ofis bleaching) ve hastadan alınan ölçülerle hastanın kendisine verilen şeffaf bir plak sayesinde daha düşük oranlı beyazlatma ajanları içeren jellerle hastanın kendisinin evde uygulayacağı ev tipi beyazlatma (home bleaching) olarak uygulanabilir.

Ayrıca hekim kontrolünde olmayan ve hastaların eczanelerden temin edebildiği over the counter olarak nitelendirdiğimiz; beyazlatıcı diş macunu, ağız gargarası gibi ürünler bulunmaktadır.

Fakat bu ürünlerin etkisi, hekim kontrolünde olan beyazlatma işlemine nazaran çok düşüktür, hekim kontrolünde yapılan beyazlatma sonrası hekim tavsiyesi ile kullanmak daha doğru bir seçim olacaktır.Bazı dişlerde doğumsal ya da sonradan kullanılan antibiyotikler gibi nedenlerle dişlerde meydana gelen içsel renklemeler olmakla birlikte, günlük olarak tüketilen yiyecek ve içecekler (çay, kahve, meyve suyu, şarap) gibi veya sigara kullanımı sonucu dişlerin dışsal renklenmesine neden olan etkenlerde dişlerimizin doğal beyazlığını gölgelemektedir.

Diş Beyazlatma Zararlı Mıdır?
Diş hekimi tarafından uygulanan diş beyazlatma prosedürü en çok tercih edilen estetik diş tedavisi çözümlerindendir. Beyazlatma uygulamasının dişlere herhangi bir zararı yoktur. Hızlı, güvenilir ve etkili bir yöntemdir. Diğer restoratif metodlara (bonding, veneer vs) göre daha ekonomik, kolay ve zahmetsizdir.Yani, diş hekimi kontrolünde doğru prosedürle uygulanan beyazlatma işleminin dişlere herhangi bir zararı yoktur. Diş beyazlatma dişlerde herhangi bir yapısal değişikliğe veya kalıcı hasara neden olmaz.

Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?
Seans sayısı dişteki renklenmeye bağlı olarak 2 ile 3 seans arasında değişiklik gösteriyor. İşlem öncesi diş etleri zarar görmesin diyesürülen koruyucunun ardından dişlere beyazlatıcı jel uygulanıyor. 
Bu uygulama 10- 15 dakikalık periyotlarla üçer defa yapılıyor.

Diş Beyazlatması Sonrası Ağrı olur Mu?
Diş beyazlatma işlemi dişlerde kalıcı bir hasara, ağrıya sebep olmaz .
 İşlem sırasında ve sonraki 1-2 gün geçici bir hassasiyet olabilir.

Diş beyazlatmadan sonra dişler eski rengine tekrar döner mi?
Şayet fazla miktarda çay, kahve, kırmızı şarap, sigara kullanımı ve yetersiz bakım varsa renk daha kısa sürede geri gelecektir.Diş beyazlatma işleminde elde edilen sonuç iki yıla kadar aynı kalabilir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

BİZE ULAŞIN

Pazartesi - Cumartesi : 08:00 - 19:00

info@klinikdenizli.com

0(258) 241 44 14

0(552) 241 44 14

BİZİ ZİYARET EDİN

Sırakapılar Mahallesi 495 Sokak No:20 Kat:2 Merkezefendi / DENİZLİ