Klinik Denizli, Estetik Diş Hekimliği, Dijital Diş Hekimliği, Gülüş Tasarımı, Dental İmplant, Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi, protez (lamine, zirkonyum, porselen, damak) gülüş dizaynı, dijital smile dizayn,

Diş Beyazlatma, Ortodonti, Diş Eti Tedavileri, Çocuk Diş Hekimliği, Kanal Tedavisi, Dolgu, Röntgen ve Görüntüleme, Diş Sıkma (Bruksizm), Ağız Kokusu (Halitozis),

Lamine (yaprak porselen), Zirkonyum, porselen ve tüm protetik tedavileri, Pembe estetik, buruksizm ( diş sıkma gıcırdatma) botoksu, diş beyazlatma, diş taşı temizliği, Diş Protezleri, Denizli Diş Beyazlatma

  • Türkçe
whatsapp

Çocuk Diş Hekimliği

Ürün Kategorileri

Çocuk Diş Hekimliği

Çocuk Diş Hekimliği (Pedodonti), 0-15 yaş arası çocuklarda süt ve kalıcı dişlerin korunması ve tedavisi ile ilgilenen bilim dalıdır.

Çocuk Diş Hekimliği;

Süt ve kalıcı dişlerde çürük tedavisi, kanal tedavisi, kök ucu açık dişlerin tedavisi, yer tutucu uygulaması, koruyucu ortodontik uygulamalar, diş çekimi, travma görmüş dişlere acil müdahale, genel anestezi ve sedasyon altında diş tedavisi, çocuklarda diş eti tedavisi gibi birçok konu ile ilgilenen diş hekimliğinin en kapsamlı dallarından biridir.
 
Diş hekimi korkusu oluşmaması adına çocuğunuzun ilk randevusunun bir çocuk diş hekimi uzmanı ile olması ilerideki yaşamında diş hekimi koltuğunda kendini daha rahat hissetmesi açısından önem teşkil etmektedir.

İlk Diş Muyanesinde  Çocuk Diş Hekimi Ziyaretinde Neler Yapılır?
Pedodontistler ilk diş muayenesinde ayna ve ışık yardımıyla çocuğunuzun tüm dişlerini ve ağız içi yumuşak dokularına bakar. Var olan sorunları tespit ettikten sonra çocuğunuza özel tedavi şekillerini, beslenme ve koruyucu uygulamaları sizinle paylaşır.

Bu işlemleri yaparken kullanılan tüm el aletleri çocuğunuza anlatılır, ne işe yaradıkları gösterilir ve bazı aletleri onların kullanmasına izin verilebilir. Pedodontistlerin bu yaklaşımı ile diş hekimi fobisi kırılmaya çalışılır.

Çocuk Diş Tedavi Seanslarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nedir?

  •  Randevu saatinizden 15 dk önce hastanemizde bulunmanız gerekmektedir.
  •  Tedavi randevularında anne ya da babanın çocuğun yanında olması tercih edilmektedir.
  •  Çocuklarınızı tedaviye aksi söylenmediği sürece mutlaka tok karnına getiriniz.
  •  Çocuk koltukta işlem görmekteyken ‘acıyor mu? yoruldun mu?” gibi motivasyonlarını bozabilecek sorular yöneltmeyin.
  •  Pedodontist çocuğunuzla iletişim halindeyken, çocuğunuza yöneltilen sorulara çocuğunuzun cevap vermesine fırsat tanıyınız, işlem sırasında doktorunuz ve çocuğunuzun iletişimine müdahale etmeyiniz.
  • Diş tedavilerini çok uyumlu olarak yaptıran çocuklar, yoruldukları ve sıkıldıkları zaman bir anda çok uyumsuz olabilirler. Bu durum, sonraki randevularını da olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenle çocuklarınıza ve hekiminize daha çok işlem yapılması yönünde ısrar etmeyin.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

BİZE ULAŞIN

Pazartesi - Cumartesi : 08:00 - 19:00

info@klinikdenizli.com

0(258) 241 44 14

0(552) 241 44 14

BİZİ ZİYARET EDİN

Sırakapılar Mahallesi 495 Sokak No:20 Kat:2 Merkezefendi / DENİZLİ